5 شغل کانادایی رو به افول در سال 2021

Share on telegram
Share on email
Share on linkedin

بخش‌های مربوط به سفر، مهمان داری، و خدمات غذایی تا حدود زیادی مختل شده‌اند

شرکت‌های موجود در بخش خدمات غذایی، مهمان داری، مسافرت، و غیره، به طرز چشمگیری تحت تأثیر همه گیری کرونا قرار گرفته، و در حال از دست دادن نیروی کار هستند. با وجود بهبود جزئی این بخش‌ها در نیمه دوم سال 2020، انتظار نمی‌رود که تا پایان سال 2021، به وضعیت عادی خود برگردند. بهبود مشاغل ذیل به روند گسترش کووید19 و همچنین واکسیناسیون کانادایی‌ها بستگی دارد. در ادامه 5 شغل رو به افول در کانادا در سال 2021 معرفی شده‌اند:

 

  1. خدمات غذایی

مشاغل مربوط به خدمات غذایی طی همه گیری، به شدت آسیب دیده اند. این مشاغل شامل سرآشپزها، آشپزها، سرورها (servers)، مهمان داران، متصدیان بار، و سایر افرادی است که در تهیه و سرویس دهی غذا فعالیت دارند. با وجود بسته شدن غذاخوری‌ها و بارهای سرپوشیده در سراسر کانادا، تعجب آور نیست که بخش خدمات غذایی به سیستم «بیرون‌بر» رو آورده اند. با این حال، سود آن کمتر از حالت عادی است.

 

  1. مهمان داری

در پی کاهش چشمگیر سفرها، بخش مهمان داری نیز تحت تأثیر قرار گرفته است. هتل‌ها و سایر اماکن اقامتی شاهد کاهش رزروها هستند. این امر بر مشاغل موجود برای هتل داران، مهمان پذیران، و سایر افرادی که در بخش «مهمان داری» فعالیت می‌کنند، تأثیر می‌گذارد. کاهش سفرهای کاری بیش از سفرهای تفریحی به این بخش آسیب رسانده است، چراکه مشتریان بیزینسی بخش بزرگی از درآمد این مشاغل را تشکیل می‌دهند. در واقع، بسیاری از مشاغل به دورکاری رو آورده اند، و لزومی برای سفر کارمندان خود در دوران کرونا نمی‌بینند.

 

  1. سفر

بخش مسافرت تقریباً بلافاصله تحت تأثیر همه گیری قرار گرفت. از آنجا که سفرهای بین المللی یکی از دلایل اصلی ادامه شیوع کووید19 بود، در ماه مارس سال 2020، دولت‌های سراسر جهان محدودیت‌های مرزی شدیدتری را اعمال کردند، و این موضوع مشاغل مربوط به بخش سفر (از جمله آژانس‌های مسافرتی و راهنماهای تور) را تا حد زیادی مختل کرده است.

 

  1. مکان‌های تفریحی

استادیوم‎های ورزشی، مکان‌های مراسمات جمعی، مهمانی‌ها، و سایر مکان‌های تجمعات بزرگ همچنان در بسیاری از مناطق کشور محدود هستند. برخی از تیم‌های ورزشی تلاش کرده اند تا مسابقات را با رعایت دستورالعمل‌های کرونایی برگزار کنند؛ اما در بیشتر موارد، اماکن تفریحی به طور کلی بسته شده اند. این اتفاق باعث بیکاری بسیاری از کارکنان مربوط شده است.

 

  1. خطوط هوایی و فرودگاه‌ها

با اعمال محدودیت‌های مرزی و متوقف شدن بخش مسافرت و گردشگری، بخش هواپیمایی نیز تحت تأثیر قرار گرفت. بسیاری از مسافران تا زمانی که واکسن کووید19 به طور گسترده در دسترس نباشد، تمایلی به پرواز ندارند. شرکت‌های هواپیمایی در اکثریت قریب به اتفاق موارد، برای کسب درآمد به مسافران بیزینسی متکی هستند. تا زمان لغو محدودیت‌های سفر، مشاغلی مانند خدمه و مهمانداران هواپیما، مسئولان و کارمندان فرودگاه، و سایر نقش‌های مربوط به سفرهای هوایی محدود خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

10 − 10 =