work visa

united kingdom

شرایط دریافت ویزای کاری انگلستان

انگلستان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان است و با داشتن نرخ بیکاری پایین و شرایط بسیار مطلوب زندگی، همواره مورد توجه بسیاری از افراد جهت کار و سرمایه‌گذاری بوده است. به عنوان یک مهاجر، برای شروع کسب و کار یا زندگی در انگلستان، قبل از هر چیز، به یک مجوز نیاز دارید. بنابراین آشنایی با انواع ویزا‌ها و روش‌های مهاجرت به این کشور از الزامات است. در این مقاله، انواع ویزای کار انگلستان، شرایط و نحوه دریافت این ویزا را به طور کامل بررسی می‌کنیم تا بتوانید قانونی و با موفقیت از طریق دریافت ویزای کار به این کشور مهاجرت کنید.

معرفی کشور انگلستان

انگلستان یکی از اقتصادهای پیشرو در جهان و سنگر پیشرفت اجتماعی، فرهنگی و علمی است و با وجود قوانین سختگیرانه مهاجرت، همواره یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای کار و سرمایه‌گذاری است. علاوه بر اقتصاد بسیار توسعه یافته و بازار محور در انگلستان که مشاغل خالی و حقوق بالا با شرایط کاری خوب را فراهم می‌کند، حمل ‌و نقل عمومی راحت، مراقبت‌های بهداشتی رایگان توسط سرویس بهداشت ملی (NHS) و دسترسی به بهترین دانشگاه‌های جهان و زبان بین المللی، کشور انگلستان را به مکانی فوق‌العاده برای زندگی و یک کشور ایده‌آل برای کار تبدیل کرده است. برای افرادی که در زمینه‌های فناوری، مالی، توریسم، بهداشت و درمان و سلامت، تخصص و مهارت دارند، فرصت‌های بی‌پایانی در انگلستان برای مهاجرت از طریق کار یا تحصیل، وجود دارد.

فهرست عناوین

ویزای کار انگلستان

انگلستان یک سیستم ارزیابی مبتنی بر امتیاز ایجاد کرده که جریان نیروی کار از کشورهای دیگر را به عنوان بخشی از فرآیند مهاجرت مدیریت شده کنترل می‌کند. طبق جدیدترین اعلامیه مربوط به مهاجرت به کشور انگلستان، تمامی افرادی که قصد دریافت ویزای کاری این کشور را دارند، از طریق سیستم امتیازبندی سنجیده خواهند شد. این سیستم بر شرایط، استحقاقات و الزامات ورود برای هر ردیف متمرکز است تا متقاضیان از همه نقاط دنیا، به یک میزان شانس مهاجرت کاری به انگلستان را داشته باشند.

افراد دارای تابعیت غیر اتحادیه اروپا، برای دریافت اکثر ویزاهای انگلستان، به یک مجوز کار مناسب و حمایت مالی از یک کارفرمای محلی نیاز دارند. بنابراین، قبل از درخواست برای ویزای کار انگلستان، داشتن یک پیشنهاد شغلی با حقوق مناسب و حمایت مالی از جانب یک کارفرمای معتبر انگلیسی ضروری است.

سیستم ارزیابی مبتنی بر امتیاز مهاجرت به انگلستان

واجد شرایط بودن افراد برای ویزای کار انگلستان، با توجه به تعداد امتیازاتی که در سیستم امتیازی انگلستان کسب می‌کنند، تعیین می‌شود. متقاضیان باید حداقل 70 امتیاز بر اساس سن، مدرک تحصیلی، زبان، درآمد و بودجه برای دریافت مجوز ورود یا ماندن در انگلستان کسب کنند. در این سیستم به موارد زیر امتیاز تعلق می‌گیرد:

 

 • صلاحیت‌‌ها
 • داشتن پیشنهاد کاری یا اسپانسر
 • حمایت مالی یا حقوق کافی
 • مهارت‌های زبان انگلیسی
 • بودجه کافی برای تامین هزینه‌های زندگی در انگلستان

انواع ویزای کاری انگلستان

یکی از مؤلفه‌های اصلی کار در انگلستان، دریافت ویزای کاری مناسب است. انگلستان مجموعه‌ای جامع از ویزاها را برای افرادی که به دنبال مهاجرت کاری هستند، ارائه می‌دهد و نوع آن با توجه به عضویت فرد در اتحادیه اروپا، حرفه و صلاحیت افراد، متفاوت است. ویزاهای کاری انگلستان به شرح زیر دسته‌بندی می‌شوند:

 • ویزای کاری کوتاه‌ مدت
 • ویزای کاری طولانی ‌مدت
 • ویزای سرمایه‌گذار، توسعه کسب و کار و استعداد
 • سایر ویزاهای کار

ویزای کاری کوتاه مدت انگلستان

ویزای کار کوتاه مدت انگلستان، بخشی از ویزای Tier 5، و بر پایه‌ سیستم مبتنی بر امتیاز است. این ویزا که قبلا به عنوان ویزای کارگر موقت Tier 5 شناخته می‌شد، اجازه کار موقت در انگلستان را می‌دهد و دارای دسته‌بندی‌های مختلفی است. مدت زمان ویزای کار موقت در انگلستان، بسته به دسته‌ای که برای آن درخواست می‌کنید، از 6 ماه تا 2 سال متغیر است.

انواع ویزای کار موقت انگلستان

دسته‌های مختلفی از ویزای کار موقت وجود دارد و مناسب‌ترین ویزا برای شما، بسته به نوع کاری که قصد دارید در انگلستان انجام دهید، متفاوت است. دسته‌بندی اصلی این ویزاها که به ویزای موقت کارگران انگلستان نیز معروف هستند به شرح زیر است:

 

ویزای کار داوطلبانه (Tier 5):  افرادی که می‌خواهند کار داوطلبانه بدون دستمزد برای یک موسسه خیریه در انگلستان انجام دهند، می‌توانند برای این ویزا اقدام کنند. برای این ویزا، گواهی حمایت از جانب کارفرمای دارای مجوز الزامی است. افراد غیر اتحادیه اروپا به منظور آموزش یا کار داوطلبانه، می‌توانند تحت ویزای Tier 5 برای داوطلبی خیریه و برنامه‌های آموزشی خاص که مورد توافق بین‌المللی قرار گرفته‌اند، درخواست دهند. اعتبار این ویزا بین 1 تا 2 سال است.

 

ویزای خلاقانه و ورزشی انگلستان (Tier 5): افرادی که به عنوان یک فرد ورزشی یا کارگر خلاق در انگلستان پیشنهاد کار دریافت کرده‌اند، می‌توانند برای این ویزا که اقدام کنند. معیارهای اصلی شامل داشتن گواهی حمایت از یک کارفرمای دارای مجوز در انگلستان است.

 

ویزای مبادله مجاز دولت انگلستان (Tier 5): این ویزا مختص افرادی است که تمایل دارند برای تجربه کاری یا آموزش، برنامه زبان دولتی خارج از کشور، تحقیق یا کمک هزینه تحصیلی از طریق یک طرح تبادل مجاز دولتی به انگلستان بروند. برای این ویزا باید توسط یک حامی دارای مجوز در انگلستان حمایت مالی شوید و کار، آموزش یا تحقیق شما باید با فعالیت‌های سازمان حامی شما مرتبط باشد. مدت زمان این ویزا، بسته به طرحی که برای آن درخواست می‌دهید، از 12 تا 24 ماه است. 

 

ویزای توافقنامه بین المللی انگلستان (Tier 5): مدت زمان این ویزا، 2 سال است و برای افرادی است که شغل آن‌ها، تحت پوشش موافقتنامه عمومی تجارت در خدمات (GATS) یا قراردادهای مشابه بین بریتانیا و سایر کشورها است یا برای یک دولت خارجی یا به عنوان یک کارمند خصوصی در یک خانواده دیپلماتیک کار می‌‌کنند.

ویزای کارمندان مذهبی انگلستان (Tier 5): افرادی که می‌خواهند مدت کوتاهی برای انجام امور مذهبی مانند تبلیغ و یا کار در دستورات مذهبی به انگلستان مهاجرت کنند، می‌توانند برای این ویزا اقدام کنند.

 

ویزای کار فصلی انگلستان (Tier 5): این ویزا مختص افرادی است که با هدف 6 ماه کشاورزی در انگلستان،  به این کشور سفر می‌کنند.

 

ویزای طرح تحرک جوانان انگلستان (Tier 5):  این ویزا برای افراد 18 تا 30 ساله از استرالیا، کانادا، ژاپن، موناکو، نیوزلند، هنگ کنگ، کره جنوبی یا تایوان که حداقل 1890 پوند پس‌انداز دارند، صادر می‌شود و تا دو سال اعتبار دارد.

 

ویزای کارگران خانگی: این ویزا برای کارگران خانگی خصوصی است که حداقل یک سال برای کارفرمای خود کار کرده‌اند و حداکثر تا شش ماه اعتبار دارد.

 

ویزای نامزدی مجاز با پرداخت هزینه: این ویزا برای کار با حقوق کوتاه مدت در انگلستان بدون حمایت مالی استفاده می‌شود و یک ماه اعتبار دارد.

ویزای کار طولانی مدت برای انگلستان

ویزای کاری بلندمدت بریتانیا، بخشی از ویزای Tier 2 و مبتنی بر سیستم امتیازدهی مهاجرت انگلستان است. کارگران ماهر، ورزشکاران حرفه‌ای و اعضای روحانی خارج از EEA می‌توانند در صورت داشتن پیشنهاد شغلی و پر کردن شکاف‌های موجود در نیروی کار کشور، برای ویزا در ردیف دو درخواست دهند. دسته‌بندی اصلی ویزای کاری بلندمدت انگلستان به شرح زیر است:

 

ویزای کار عمومی (Tier 2):  ویزای کار عمومی یا ویزای کارگران ماهر، برای افراد خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس است که به آن‌ها یک شغل با حقوق سالانه حداقل 25000 پوند پیشنهاد شده و توسط یک سازمان دارای مجوز مرتبط با شغلشان حمایت مالی شده‌اند. این ویزا تا شش سال اعتبار دارد. ویزای کارگر ماهر، یک نقطه عالی برای شروع مهاجرت به انگلستان است.

شرایط ویزای کارگر ماهر

مهم‌ترین شرط برای واجد شرایط بودن دریافت ویزای کارگر ماهر، داشتن حمایت مالی توسط یک کارفرمای مستقر در بریتانیا است. علاوه بر این، شما باید معیارهای زیر را داشته باشید:

 • سن بیشتر از 18 سال
 • گواهی حمایت مالی (COS) معتبر
 • خالی بودن واقعی جایگاه شغلی
 • مناسب بودن سطح شغل
 • حقوقی که پرداخت می‌شود، برابر یا فراتر از آستانه حقوق عمومی و «نرخ ادامه‌دار» باشد
 • حامی شما هزینه مهارت‌های مهاجرتی موردنیاز را پرداخت کرده باشد
 • مهارت زبان انگلیسی (حداقل سطح B1 CEFR)
 • اثبات تمکن مالی و تامین هزینه‌های خود و خانواده، بدون اتکا به بودجه عمومی
 • گواهی سابقه کیفری
 • گواهی معتبر سلامت (در صورت نیاز)

 

ویزای انتقال درون شرکتی (Tier 2): افرادی که کارفرمای آن‌ها در خارج از کشور پیشنهاد کار در یکی از شعبه‌های سازمان انگلستان را داده است، به شرط حمایت مالی، می‌توانند برای این ویزای انتقال درون شرکتی اقدام کنند. این ویزا بسته به موقعیت پیشنهادی می‌تواند بین شش ماه تا نه سال اعتبار داشته باشد.

 

ویزای دین انگلستان (Tier 2): این ویزا برای اتباع غیر کشورهای منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس که کار در یک جامعه مذهبی در انگلستان به شرط حمایت مالی به آن‌ها پیشنهاد شده است، صادر می‌شود. تا سه سال اعتبار دارد و قابل تمدید است.

 

ویزای ورزشکاران نخبه (Tier 2): ورزشکاران حرفه‌ای یا مربیان واجد شرایط که توسط هیئت داوران، در بالاترین سطح حرفه خود در سطح بین المللی شناخته شده‌اند، می‌توانند برای این ویزا اقدام کنند. این ویزا تا سه سال اعتبار دارد و برای سه سال قابل تمدید است.

ویزای خوداشتغالی در انگلستان

کشور انگلستان چندین نوع ویزا برای سرمایه‌گذاران خارجی، توسعه‌دهندگان تجاری و افراد با استعداد و کسانی که می‌خواهند به صورت مستقل یا خوداشتغال کار کنند، ایجاد کرده است. این دسته‌بندی‌ها شامل موارد زیر است:

 

ویزای استعدادهای استثنایی (Tier 1):  ویزای استعدادهای جهانی انگلستان یک دسته مهاجرتی است که برای اتباع غیربریتانیایی طراحی شده است که می‌خواهند به منظور کار یا اشتغال در صنایع خاص به انگلستان مهاجرت کنند و برای کسانی است که به عنوان رهبران در علوم، علوم انسانی، مهندسی، پزشکی، فناوری دیجیتال و هنر شناخته می‌شوند. متقاضیان این ویزا، ملزم به دریافت تائیدیه رسمی از یکی از شش نهاد تاییدکننده هستند. آکادمی بریتانیا، آکادمی سلطنتی مهندسی، انجمن سلطنتی و تحقیقات و نوآوری بریتانیا (UKRI) برای متقاضیان واجد شرایط در زمینه‌های علوم، مهندسی، پزشکی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و سایر نقش‌های دانشگاهی و تحقیقاتی تأییدیه صادر می‌کنند. این ویزا تا پنج سال اعتبار دارد و برای پنج سال دوم نیز، قابل تمدید است.

 

ویزای کارآفرینی (Tier 1): این ویزا برای کسانی است که می‌خواهند کسب و کاری در انگلستان راه‌اندازی کنند و به حداقل 50000 پوند صندوق سرمایه‌گذاری دسترسی دارند. این ویزا سه سال اعتبار دارد و تا سه سال قابل تمدید است.

 

ویزای کارآفرینی فارغ التحصیل (Tier 1): این ویزا برای فارغ‌التحصیلان با ایده‌های تجاری که توسط وزارت تجارت بین الملل بریتانیا یا یک موسسه آموزش عالی واجد شرایط انگلستان تایید شده است، صادر می‌شود. اعتبار ویزا یک سال است و تا یک سال نیز قابل تمدید است.

 

ویزای سرمایه‌گذاری (Tier 1):  به کسانی که مایل به سرمایه‌گذاری حداقل 2 میلیون پوند در انگلستان هستند، ویزای سرمایه‌‌گذاری داده می‌شود. این ویزا سه سال اعتبار دارد و تا دو سال قابل تمدید است.

 

شرایط لازم برای دریافت ویزای کار انگلستان​

شرایط لازم و زمان رسیدگی به ویزا بسته به نوع ویزا و محل درخواست افراد، متفاوت است. کار عمومی درجه دو انگلستان، رایج‌ترین ویزای کار برای شرکت‌هایی است که در حال گسترش هستند. همه متقاضیان ویزای کار عمومی باید یک درخواست از یک کارفرما یا یک حامی دارای مجوز داشته باشند. کارمندان باید سه ماه قبل از شروع کار، برای ویزای انگلستان اقدام کنند. پردازش درخواست ویزا ممکن است تا سه هفته طول بکشد، بنابراین مهم است که زودتر در یک مرکز درخواست یا به صورت آنلاین از طریق وب‌سایت خدمات مهاجرت و ویزا، درخواست دهید.

اگرچه الزامات بر اساس نوع مجوز کار متفاوت است، رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • فرم درخواست
 • دو عکس رنگی که در شش ماه گذشته گرفته شده است
 • پاسپورت معتبر
 • اثبات تمکن مالی برای پوشش هزینه‌های زندگی در انگلستان
 • مدرک اقامت
 • برنامه تفصیلی سفر
 • نتایج آزمایش سلامت
 • اطلاعات بیومتریک
 • یک دعوت‌نامه ویزا در صورتی که یکی از دوستان یا اعضای خانواده فرد، اقامت داشته باشد
 • پرداخت هزینه‌های ویزای انگلستان

درخواست برای اجازه اقامت بیومتریک

 

شهروندان کشو‌رهای غیر اتحادیه اروپا که می‌خواهند بیش از شش ماه در بریتانیا بمانند، باید برای اجازه اقامت بیومتریک بریتانیا (BRP) اقدام کنند. BRP برای مدت اقامت در انگلستان، حداکثر تا 10 سال معتبر است. درخواست اجازه اقامت بیومتریک انگلستان، در اداره پست یا مرکز خدمات ویزا، ثبت می‌شود. ساکنین می‌توانند پس از 5 سال زندگی در انگلستان، برای اقامت دائم یا شهروندی کامل بریتانیا درخواست دهند.

انگلستان، مجموعه‌ای جامع از ویزاهای کاری را برای افرادی که به دنبال مهاجرت هستند، ارائه می‌دهد که نوع آن بسته به صلاحیت و حرفه افراد متفاوت است. مسیر اصلی مهاجرت به انگلستان از طریق سیستم مبتنی بر امتیاز است. مهاجران خارج از منطقه اقتصادی اروپا، بر اساس تمایل خود برای کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری یا آموزش در کشور انگلستان، برای یکی از پنج سطح ویزا درخواست می‌دهند و پس از گذراندن یک ارزیابی مبتنی بر امتیاز، باید حداقل70 امتیاز بر اساس سن، مدرک تحصیلی، زبان، درآمد و بودجه، برای دریافت مجوز ورود یا ماندن در انگلستان کسب کنند. شرط اصلی اخذ ویزای کار انگلستان در اکثر موارد، داشتن پیشنهاد شغلی و حمایت مالی از جانب یک کارفرمای معتبر بریتانیایی است. برای اقامت بیش از شش ماه در بریتانیا، اجازه اقامت بیومتریک نیاز است.